Рок-музиканти Дніпропетровська записали свою версію пісні Газматова і Френкеля «Журавлі»

Оригинал статьи на сайте http://9-channel.com/2015/05/07/rok-muzikanti-dnipropetrovska-zapisali-svoyu-versiyu-pisni-gamzatova-i-frenkelya-zhuravli/

У запису пісні взяли участь семеро музикантів з різних рок-гуртів Дніпропетровська: Денис Хейфец, В`ячеслав Нікулкін, Антон Пурцеладзе, Дмитро Прошин, Валерій Файзулін,  Костянтин Рафальський і, власне, автор ідеї — КорВалALL.

Режисером відео виступив Олексій Тараненко. Він пояснив : «Це пісня про смерть. Досить особиста подія. Відповідно, хотілося це якось візуально підтримати. Від того і білі сорочки, і багато неба. Схил цей із самотнім деревом, рух вгору та інші художні образи».

«Журавлі» — пісня на вірші Расула Гамзатова в перекладі на російську мову Наума Гребньова. Композитор Ян Френкель. Автори присвятили її солдатам, що загинули під час військових дій.     

 

Тема журавлів була навіяна відвідуванням пам’ятника семи братам Газдановим в селищі Дзуарікау Алагирського району Північно-Осетинської АРСР. Коли батьки отримали похоронку на третього сина, серце матері не витримало, і вона померла. Коли в село прийшла похоронка на сьомого сина, листоноша відмовився нести її в будинок Газданова. Тоді старійшини села зібралися і попрямували до будинку із сповіщенням. Батько сидів на порозі  з єдиною внучкою — Мілою — на руках. Побачивши старійшин, він все зрозумів і впав замертво. У селищі Дзуарікау звели пам’ятник семи братам Газдановим: скорботна матір і сім гусей, що відлітають. Після відвідин пам’ятника Р. Гамзатов написав вірш, але дуже складно йому було підібрати риму на слово гуси — він спеціально дзвонив в міністерство культури Північної Осетії, з проханням замінити слово «гуси», словом «журавлі».  У міністерстві дозволили. Є й інше припущення — що тема журавлів була навіяна відвідуванням розташованого в Хіросімі пам’ятника японської дівчинки на ім’я Садако Сасакі, що страждала від лейкемії після атомного вибуху в Хіросімі. Садако Сасакі сподівалася, що вилікується, якщо змайструє тисячу паперових «журавликів», користуючись мистецтвом орігамі. В Азії існує повір’я, що бажання людини виповниться, якщо він складе з кольорового паперу тисячу орігамі — журавлів.

Оригинал статьи на сайте http://9-channel.com/2015/05/07/rok-muzikanti-dnipropetrovska-zapisali-svoyu-versiyu-pisni-gamzatova-i-frenkelya-zhuravli/

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *